Cizinecké právo

Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s pandemií COVID-19 se dotkl také mnoha cizinců pobývajících na území ČR a má dopad na jejich práva a plnění povinností ve vztahu k pobytovým oprávněním. Cizinci mohou být touto situací zaskočení, často nevědí, kde zjistit relevantní informace a jak některé své záležitosti řešit.

 

Abychom vám pomohli řešit některé otázky spojené s vašimi pobytovými oprávněními, připravili jsme seznam odpovědí na nejčastěji kladené otázky a několik dokumentů, které vám mohou pomoci v této situaci zachovat legální pobytový status.

 

 

FAQ Immigration Law

The Government of the Czech Republic declared a state of emergency throughout the entire territory of the Czech Republic for 30 days as of 13 March 2020 from 14:00 followed by a nationwide quarantine announced from 16 March from 0:00 until (extended) 1 April. Preventive measures and restrictions were introduced in order to help contain the spread of the SARS CoV-2 virus, aka coronavirus, and many of them affect the lives of expats living and working within the territory of the Czech Republic. We have prepared answers to some of the most frequently asked questions that we have recently been receiving.

   Stáhnout

Žádost o přerušení řízení

Nestíháte se nyní seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí od OAMP? Požádejte o přerušení řízení a získejte čas se s nimi seznámit a vyjádřit se k nim po ukončení nouzového stavu. Dokument je v českém jazyce.

   Stáhnout

Žádost o prominutí zmeškání úkonu

Nestihli jste kvůli nouzovému stavu reagovat na výzvu OAMP k odstranění vad žádosti, např. k doložení dokladu o ubytování či dokumentu potvrzujícího vaše příjmy? Požádejte o prominutí. Dokument je v českém jazyce.

   Stáhnout

Žádost o prodloužení lhůty k odstranění vad žádosti

Nemůžete kvůli nouzovému stavu vyhovět výzvě OAMP k odstranění vad žádosti, např. k doložení dokladu o ubytování či dokumentu potvrzujícího vaše příjmy? Požádejte co nejdříve o prodloužení lhůty. Dokument je v českém jazyce.

   Stáhnout

Žádost o prodloužení lhůty k podání žádosti dle § 88 ZPC

Narodilo se vám na území ČR dítě a kvůli nouzovému stavu nemůžete v řádném termínu požádat o jeho pobytové oprávnění? Požádejte o prodloužení této lhůty. Dokument je v českém jazyce.

   Stáhnout

© 2020 Právo v roušce. Všechna práva vyhrazena. | info@pravovrousce.cz

Používáme soubory cookie

Web bezúplatně vytvořilo studio BOXART